תפריט ראשי תחומי עיסוק

מיקרוטראומה

 

מהי מיקרוטראומה?

המיקרוטראומה היא למעשה פיקציה משפטית של בתי הדין אשר נוצרה בכדי לעקוף את הרשימה הסגורה של מחלות המקצוע, וניתן ליישמה רק כאשר מומחה רפואי קובע כי אין ספור פגיעות חוזרות ונשנות גרמו במצטבר להופעת המחלה. בתי הדין הכירו בפגיעות לפי תורת המיקרוטראומה במקרים רבים. כדוגמאות ניתן להביא: סבלים שסבלו מהגב, עובדים שבמשך שנים נחשפו לרעש מזיק ונפגעו בשמיעתם, נהגי רכבים כבדים, שסבלו מטילטולים רבים ונפגעו בגבם ואף גננות ומורות שלאחר שנים של עבודה החלו לסבול מצרידות. בכדי להגיש תביעה בטענת מיקרוטראומה, צריך התובע להוכיח כי קיימת אצלו תשתית עובדתית מתאימה. כלומר, יהיה עליו להוכיח כי במהלך עבודתו הוא מבצע אינספור פעמים, את אותה תנועה עם הגוף או מפעיל לחץ על מפרק מסויים בגוף וכדו'.

הוכחת התשתית העובדתית והצגתה הינה פעולה מורכבת, אשר יש לעשות באמצעות עורך דין לביטוח לאומי המתמחה בתחום. רק לאחר שהעובדות מבוססות, ונקבע כי אכן קיימת תשתית עובדתית המתאימה למיקרוטראומה, יבדק הפן הרפואי ויקבע האם התשתית העובדתית המתוארת, גרמה לפגיעה הפיזית ממנה סובל התובע.

 

במידה ותביעתכם אושרה ע"י המוסד לביטוח לאומי, תהיו זכאים לכל הזכויות של נפגע תאונת עבודה, לרבות ריפוי, החלמה ושיקום.  כן תוכלו להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות ולהבדק ע"י ועדה רפואיות אשר תקבע מהי הנכות אשר נותרה לכם כתוצאה מתאונת העבודה.

לקריאה על הנושא בהרחבה אתם מוזמנים להכנס לעמוד "תאונות עבודה – המדריך המלא".

 

עו"ד מירב אפרים מתמחה בתביעות לביטוח לאומי ותשמח לעמוד לשרותך.

אתם מוזמנים ליצור קשר.