ביטוח תאונות אישיות תלמידים:

 

לא רבים יודעים, אך כל ילד או ילדה, החל מגיל 3, שחל עליהם חוק חינוך חובה יהיה מבוטח בפוליסת תאונות אישיות תלמידים באמצעות הרשות המקומית אשר בתחום שיפוטה נמצא המוסד החינוכי בו לומדים. התשלום על הביטוח מבוצע על ידי ההורים במסגרת תשלומים החובה המשולמים כחלק מסל בית הספר.

 

ביטוח תאונות אישיות חל לאורך כל השנה בכל שעות היממה, בכל מקום אף אם הארוע התאונתי לא התרחש במסגרת לימודית. גם הורה מלווה

 

 

ביטוח תאונות אישיות כשמו כן הוא, הינו ביטוח המכסה אירוע תאונתי. אירוע תאונתי מוגדר בפוליסה  כך:  אירוע פיזי, חיצוני, גלוי לעין, בלתי צפוי, הגורם להיזק גופני.  על כן, בביטוח מסוג זה אין צורך להוכיח התרשלות או רשלנות כלשהי, די בהוכחת קרות הארוע כדי לזכות בפיצוי.

 

הביטוח לא מכסה: תאונות דרכים, תאונות כתוצאה ממלחמה / פעולות איבה וכו', פעילות צבאית, תאונת עבודה שהוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי, פגיעה כתוצאה מרשלנות רפואית / נזק / פגיעה שנגרמה בעקבות טיפול רפואי, מחלה, הורה מלווה לפעילות במסגרת המוסד החינוכי מעל גיל 45, נפגע מעל גיל 14 שנפגע כתוצאה מהשתתפות פעילה בעבירה מסוג פשע.

 

הפיצויים המכוסים בפוליסה:

 

  1. במוות – 140,000 ש"ח.
  2. בנכות מלאה וקבועה – 376,000 ש"ח וכאשר מדובר בנכות מעל גובה 80% סכום הפיצוי יגזר מסך של 564,000 ש"ח.
  3. נכות חלקית – תגזר מגובה הפיצוי המירבי כאשר המינימום הינו 5% נכות צמיתה.
  4. נכות זמנית – 94 ש"ח עבור עבור כל יום ובתוספת של 50% ביום אשפוז, המינימום לקבלת פיצוי זה הינה נכות זמנית לתקופה של 21 יום לפחות בקיזוז 5 ימים ראשונים.
  5. החזר הוצאות רפואיות.

 

 

איך אדע עם הילד/ה שלי זכאים לפיצוי?

 

ראשית, יש לאסוף את כל התיעוד הרפואי מיום הפגיעה הכולל: צילומים, בדיקות רפואיות, סיכומי ביקור וכו'. כן יש לבקש מהרופא המשפחה אישורי מחלה על כל יום בו ילדכם לא הגיעו לבית הספר בעקבות התאונה.

 

בשלב השני, משרדנו יפנה אתכם להערכה רפואית האם נותרו אחוזי נכות בעקבות התאונה (פעמים רבות הורים שחשבו שמצבו של ילדם לא מזכה באחוזי נכות גילו לאחר בדיקה רפואית כי קיימות הגבלות תנועה ו/או שבר שלא התאחה כמו שצריך מה שמזכה באחוזי נכות ופיצוי כאמור). לאחר בדיקת הרופא נוכל להעריך את סיכויי התביעה.

 

לדוגמה: ילדה ששברה אצבע במהלך משחק בין חברות באחה"צ, גובסה בגבס ונותרה עם הגבלה קלה בכיפוף הזרת – הגבלה אשר כמעט אינה נראית לעין. מומחה רפואי קבע כי הגבלה זו מזכה ב-5% נכות בהתאם לתקנות הביטוח הלאומי. לאור זאת זכאית הילדה בפיצוי בסך: 18,800 ש"ח בתוספת ריבית והצמדה כחוק.

 

לפגישת ייעוץ חינם, מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו.