תפריט ראשי תחומי עיסוק

תביעות נגד ביטוח לאומי

 

הגשת תביעה לביטוח לאומי הינה הצעד הראשון שנדרש מבוטח המבקש לממש את זכויותיו לקבלת הגמלאות השונות, לעשות. בין אם מדובר בתביעה לתאונת עבודה, מחלת מקצוע, נכות כללית או בשמירת הריון, ההליך נפתח בהגשת תביעה.

מי שסבור שהגשת התביעה הינה מילוי טופס ותו לא, חוטא לאמת.  על המוסד לביטוח לאומי כגוף הפועל מתוקף חוק הביטוח הלאומי האמון על כספי הציבור, חלה חובה לבחון כל תביעה לגמלאות, בקפדנות יתרה. תביעות המוגשות למוסד לביטוח לאומי על ידי מבוטחים נבדקות בין היתר ע"י פקידי תביעות, פקידי גביה, רופאים מוסמכים וחוקרים, וזאת עד לקבלת החלטה בהן. מדובר במנגנון בירוקרטי מסועף אשר אינו חף מטעויות, ועל כך יעידו התביעות הרבות המוגשות לבתי הדין לעבודה נגד המוסד לביטוח לאומי בכל שנה ושנה.

חשוב לזכור כי פעמים רבות לקביעת המוסד לביטוח לאומי ולעובדות אשר מוצגות בפניו, השפעה ישירה על זכאות הלקוח בתביעות למימוש זכויות רפואיות המנוהלות במקביל מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה. נוכח האמור לעיל ומורכבות ההליכים מומלץ להגיש את התביעות באמצעות עורך דין לביטוח לאומי, אשר ידע להציג את העובדות הרלוונטיות ויהיה בקיא בשאלות המשפטיות העולות מן התיק.

ממש כמו המוסד לביטוח לאומי גם עורך דין לביטוח לאומי עובד בקשר הדוק עם רופאים מומחים וחוקרים, בכדי להבטיח את מימוש זכויותיו המשפטיות והרפואיות של הלקוח.  עו"ד מירב אפרים הקימה את המשרד לאחר שכיהנה שנים רבות כיועצת משפטית במוסד לביטוח לאומי וטיפלה באלפי תביעות בתחום.

במשרדינו עורכי דין מקצועיים המטפלים בתביעות רבות נגד המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח לרבות תביעות בגין תאונות עבודה, תאונת דרכים, תביעות בגין  מיקרוטראומה ומחלות מקצוע, תביעות לפטור ממס הכנסה, תביעות לגמלת נכות כללית, תביעות לביטול חוב ואף תביעות לשמירת הריון.

אתם מוזמנים ליצור קשר.